www.optic-com.eu Optic TV
March 28, 2024, 08:12:51 pm *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Календар Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Проблем с бг скоростите ?  (Прочетена 76724 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
pr1vateer
phpBB Optic-Com - Staff
Newbie
*
Публикации: 4


« -: March 03, 2010, 07:35:46 pm »

Здравейте за да не званя на телефона.. защото проблема не е някакъв спешен. Имам питане относно скоростите за Ъплоуд към бгпиъринга.. от 2 дена някъде немога да стигна тези посочени в сайта ви 3.5 или 4мб/с..на тарифа 22лева  а преди това си ги стигах без проблем. Та се питам дали нямате накакъв проблем в момента и да питам по принцип Ъплоуда и даунлод скоростите към Бг трябва да са ми в съотношение 1:1 нали?и за международните скорости.... тяхното съотношение колко е? Понеже уж съм в час с новостите и питах гугъл за проблем с браузването при включен торрент клиент гугъл ми отговори ,че има пуснат фикс за Half-open connections на уиндоус който премахва ограничението от 10 и го прави примерно 100 полу отворени конекций. сложиш си тоя фикс и се питам да не е от това.. но върнах стария файл tcpip.sys и не се оправи та се питам да не са шейпнати скоростите на ъплоуд в момента до 1мб/с само.. аз съм от Дружба 2 бл.301 мисля ,че тук имате доста абонати. май даже съседа вчера оняден го свързаха но не съм сигурен. Пробвах да тествам Ъплоуд скоростта към 4 сторинг за момента с 500 к макс качвам.. а торрентите едва кретат с 500 800 не ,че са ми наложителни но да си питам.. Освен това през деня наблюдавам и загуба на пакети

    Packets: Sent = 3464, Received = 3348, Lost = 116 (3% loss),
Reply from 194.145.63.12: bytes=32 time=7ms Approximate round trip times in mill
i-seconds:
    Minimum = 0ms, Maximum = 31ms, Average = 7ms не са много  може да е от натовареността на трасето незнам вие си знаете..въпроса ми беше да не се е бъгясал някой шейп.. или всички от блока ми им е така Ъплоуда.. даунлода ми е наред стигам посочените 4мб ъплоуда ги стигаше до 1ви некаде май.. от отгава не ги стига. Мерси за вниманието. Ще ми е интересно да видя от къде идва проблема и дали е само при мен.  Нерешителен Плачещ
Активен
pr1vateer
phpBB Optic-Com - Staff
Newbie
*
Публикации: 4


« Отговор #1 -: March 12, 2010, 08:01:56 pm »

Само да кажа.. кабела ми го смениха момчетата вчера. Ноооо загуби все още се наблюдават вечер като се почне от 6 - 7 ... до към 12 - 1... явно мрежата ви се претоварва незнам какво може да е .. в момента си свалям филм да гледам с 1мегабайт тегля и ми бави и отварянето на страници е тегаво вечер щом и радиото ми прекъсва?.. въобще .. незнам вижте вие... не е толкова лошо не ми пречи да играя цс или .. но пак загуби има усеща се... докато цяла нощ няма дори загубен пакет.. но ако само нощем ми е бърз интернета... ква файда? Усмивчица Услигата ви нали трябва да е нормално предоставена през цялото време на деня? Усмивчица)) или бъркам ще е хубаво някой да напише нещо например дали найстина се наблюдава претоварване на мрежата ви тук.. или е от моя комп за да знам да прейнсталирам ли тоя Уиндоус ако е от това. Приятна вечер чакам отговор някакъв.

Ping statistics for 194.153.145.104:
    Packets: Sent = 12410, Received = 12007, Lost = 403 (3% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 0ms, Maximum = 16ms, Average = 2ms
Control-C
« Последна редакция: March 12, 2010, 08:03:52 pm от pr1vateer » Активен
ivoslavev
Администратор
Hero Member
*****
Публикации: 11293



WWW
« Отговор #2 -: March 16, 2010, 12:45:30 am »

По принцип няма видими ричини за проблеми, оптичната точка в блока е натоварена на 42%.
В най-кратък срок ще изясним ситуацията.
Активен

Интернет да има, другото ще си го напазаруваме.
pr1vateer
phpBB Optic-Com - Staff
Newbie
*
Публикации: 4


« Отговор #3 -: March 16, 2010, 11:52:16 pm »

Значе днес ми се обади човек от съпорта ви сигурно.. който ме пита да даде ли заявка за проблем ,но му отказах.. все пак тези загуби се появяват за няколко часа на деня и е трудно да се хванат точно кога.. интернет имам нито ми дропва връзката нито имам проблеми с онлайн игрите..за тези дни който наблюдавам се появяват загуби от 6-7 часа до към 9-10 тва са по натоварените часове..и сигурно е от това. Ако наблюдавате трасето.. мога да пусна няколко по нови торрента да се свалят и качват за да пробваме как се натоварват каналите.. незнам вие кажете. Иначе сега по това време което пиша аз към сървъра ви пинг и към абв безупречни просто нямам оплаквания. Сега е много добре. Усмивчица ще пробвам ъплоуда към www.4storing.com ми е 3.6мбс а към бгшер 2мбс стига и много варира скороста от 900 к до 2 2.4.. хм дано не е нещо от моя Уиндоус.. тези дни мисля да инсталирам линукс и да пробвам дали ще е по добре Усмивчица.

Ping statistics for 194.153.145.104:
    Packets: Sent = 309, Received = 308, Lost = 1 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 8ms, Maximum = 15ms, Average = 14ms

Ping statistics for 91.193.156.73:
    Packets: Sent = 291, Received = 291, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 5ms, Maximum = 15ms, Average = 14ms
Активен
ivoslavev
Администратор
Hero Member
*****
Публикации: 11293



WWW
« Отговор #4 -: March 22, 2010, 11:51:51 pm »

ОК
Ако има проблеми моля своевременно да ни уведомявате, денонощно на 02/8710184

Блоагодаря Ви.
Активен

Интернет да има, другото ще си го напазаруваме.
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Страницата е създадена за 0.039 секунди с 18 запитвания.