www.optic-com.eu Optic TV
March 29, 2024, 11:42:18 am *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Календар Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Питане за P2P...  (Прочетена 76313 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
bananski
phpBB Optic-Com - Staff
Newbie
*
Публикации: 9


« -: June 20, 2008, 04:44:51 pm »

Попринцип, като теглиш торент, или квото и да е било чрез P2P и връзката ти с други пиъри от твоя доставчик, би трябвало да е най-добра като скорост и latency. Но определено при мен не е така! В торент програмите попринцип пише с кой си свързан, с колко теглиш от него и т.н. По DNS-а веднага мога да позная кой е към Optic-Com (*.pppoe.optic-com.eu), и към тия хора имам ужасна връзка да не кажа никва! В 90% от случайте дори не се кънектвам към тях. А към други доставчици даже качвам връзка над 3мб/с (към един пиър). Даже гледам имало е опити да се пуска локален тракер, мога веднага да се досетя, защо не е процъфтял... (хората немогат да се свържат помеждуси). В скайпа положението е същото, към комшията ми дет и той е към Opti... имам най-много 1мб/с, но към други хора, към MegaLan да речем имам 2мб/с, а до 3мб/с мога да си мечтая (при условие че би трябвало да качвам 3,2мб/с). Незнам дали проблема е само при мен или е масов, но ще е хубаво да се направи нещо по въпроса.

Мерси за вниманието, лек ден.
Активен
atcbg
Jr. Member
**
Публикации: 71



« Отговор #1 -: June 21, 2008, 07:40:44 pm »

и аз забелязах от известно време ,че като пусна торенти и бразването го няма никакво а преди не беше така,питах дали има някакво ограничени ,на конекциите напр. но ми отговориха в офиса отрицателно ,дали все още е така незнам ама не ми харесва положението
Активен
roadrunner
Администратор
Full Member
*****
Публикации: 192



WWW
« Отговор #2 -: June 22, 2008, 11:55:53 am »

при мен торент + брауз си върви , до колкото позволява архивната ми машина
инак , за връзка м/у потребители на Optic-Com в Skype & ICQ имам по-странни наблюдения : понякога през скайп е супер - 2-3 МБ/с , а в КЮ по същото време е 20-30 КБ/с ... понякога пък е точно обратното ...
в торента го забелязвам отдавна .... факт е , че с "чужди" потребители в пиъра имам по-добра скорост , най-вече с Мегалан, в което няма логика !
Активен

Най-яките сайтове са в
Интернет ! ( powered by Влъчко Пръчков )
bananski
phpBB Optic-Com - Staff
Newbie
*
Публикации: 9


« Отговор #3 -: June 22, 2008, 03:16:40 pm »

Еми това е форума на Optic-Com, някой не би ли помогнал за проблема?!
Активен
astoimenov
Newbie
*
Публикации: 2


« Отговор #4 -: August 23, 2008, 04:02:41 pm »

И аз съм забелязъл такъв проблем. Има 200 лиичъра не се свързвам с нито един... И през последната седмица започна да ми излиза това съобщение в уторрента. "Connection closed by peer" в гооглето пишеше че това се получава при ограничаване на трафика от доставчика.Въпреки че не съм сигурен дали е точно това проблема тука
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Страницата е създадена за 0.042 секунди с 19 запитвания.